Με μεγάλη προθυμία οι μαθητές και το προσωπικό του σχολείου μας, ανταποκρίθηκαν άμεσα στην έκκληση της Ε.Λ.Μ.Ε. Ν. Λάρισας για συγκέντρωση σχολικού υλικού και τροφίμων μακράς διάρκειας, για τους μαθητές της Μάνδρας και των οικογενειών τους που πλήγηκαν από την πρόσφατη φονική πλημμύρα. Έδειξαν έτσι έμπρακτα αλληλεγγύη και ανθρωπιά προς τους συνανθρώπους που υποφέρουν τις Άγιες ημέρες που πλησιάζουν. Επίσης, τρόφιμα προσφέρθηκαν για τα συσσίτια των Ι.Ν. των Αγ. Σαράντα Μαρτύρων και του Αγίου Γεωργίου Λάρισας.
*** ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ***
* Τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο το σχολείο θα είναι ανοικτό κάθε Τετάρτη 08:30-12:30.
* ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΛΥΚΕΙΟ. Από τις 27 Ιουνίου 2024 και ώρα 07:00 έως και τις 05 Ιουλίου 2024 και ώρα 23:59, όσοι/ες επιθυμούν να εγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερήσιων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. και ημερήσιων Π.ΕΠΑ.Λ., για το σχολικό έτος 2024-2025 θα μπορούν να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση».
Οι αιτήσεις υποβάλλονται από τους κηδεμόνες μέσω της εφαρμογής e-eggrafes ή μέσω της διαδικτυακής πύλης: gov.gr συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.
Σε περίπτωση αποτυχίας της εγγραφής οι κηδεμόνες να επικοινωνούν με το σχολείο τηλεφωνικά ή με e-mail (αναγράφοντας οπωσδήποτε τηλέφωνο επικοινωνίας).
* Εξεταστική Σεπτεμβρίου 2023-24...
*Διατήρηση σχολικών βιβλίων για την επόμενη τάξη. Παρακαλούνται οι μαθητές/τριες της Α' τάξης να κρατήσουν τα βιβλία: Βιολογία, Αρχαία, Μαθηματικά, όλα τα λεξικά και τη Γραμματική για την Β' τάξη. Οι μαθητές/τριες της Β΄ τάξης τα βιβλία Βιολογία και Αρχαία.
* 6η περίοδος επιμόρφωσης Β1 επιπέδου ΤΠΕ. Το σχολείο υλοποιεί τρία (3) προγράμματα επιμόρφωσης δύο για δασκάλους και ένα για νηπιαγωγούς. Περισσότερα στο https://e-pimorfosi.cti.gr/
*** ΤΑ ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ***
Συγκέντρωση και διάθεση τροφίμων
By 2ο Γυμνάσιο Λάρισας / In Τα νέα μας... /
Δημοφιλείς αναζητήσεις