![](http://2gym-laris.lar.sch.gr/2ndhigh-laris/wp-content/uploads/2020/02/83254273_645851072910359_5078768771338862592_n_xs.jpg)
Την πρωτοχρονιάτικη πίτα του για το 2020 έκοψε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Γυμνασίου Λάρισας , την Πέμπτη 23 Ιανουαρίου ,στις 18:00, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου.
Το Προεδρείο του Συλλόγου ευχήθηκε στα μέλη του Καλή Χρονιά, Υγεία και Πρόοδο σε όλους τους μαθητές/τριες. Επιπλέον τόνισε τη σημασία της αγαστής συνεργασίας και επικοινωνίας τόσο των γονέων μεταξύ τους όσο και με το σχολείο, προς όφελος των μαθητών. Το φλουρί κέρδισε ο Γραμματέας του Συλλόγου , κ. Ντέλλας Σωτήρης.