Την Παρασκευή 23/3/24 στις 8:45 ξεκίνησε η γιορτή του σχολείου για την εθνική επέτειο. Η γιορτή χωρίστηκε σε δύο μέρη.

Το πρώτο περιλάμβανε οπτικοακουστικό υλικό, απαγγελίες, ποιήματα, θεατρικά και τραγούδια από τη χορωδία. Στο δεύτερο μέρος οι παρευρισκόμενοι παρακολούθησαν στην αυλή του σχολείου δημοτικούς χορούς και τραγούδια.

Το εντυπωσιακό της φετινής γιορτής είναι ότι πολλοί γονείς και κηδεμόνες τίμησαν το σχολείο με την παρουσία τους και ενθάρρυναν τα παιδιά που κατά κοινή ομολογία όλων έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και απέσπασαν το πιο δυνατό χειροκρότημα.

Στη γιορτή έλαβαν μέρος οι: Βάνη Κατερίνα, Καρακήτσιου Δανάη, Κορτίκη Αποστολία, Λαζαρίδης Μάριος, Λάμαρης Γεώργιος, Μανδραβέλη Ολίνα, Μαντάς Γιάννης, Μαχαιρίδης Δημήτρης, Πισπιρίκος Σωφρόνιος, Τσακίρη Μαρία, Τσαπούρη Χαρά, Τσιάρας Αναστάσιος.

Υπεύθυνη γιορτής: Βάιου Ευγενία

Στη χορωδία οι: Αγγελή Σοφία, Διαμαντοπούλου Νεκταρία – κιθάρα, Ζησάκη Ιωάννα, Ζιάκα Αγγελική, Κακάβα Βαΐα, Καραγιάννη Γεωργία, Καραγιάννη Σταματία, Κόκαλη Μαρία – φλάουτο, Κοντού Μαρίνα, Κορτίκη Αποστολία – φλογέρα, Παπακωνσταντίνου Ηλιάνα, Πλάκα Σιντορέλα, Σάλτα Ραφαηλία, Τζιτζιμπάση Ηλιάνα, Τσόκανου Μαριάννα, Χεκουράνι Κωνσταντίνα.

Υπεύθυνη χορωδίας: Τελκή Έφη

Χόρεψαν οι μαθητές/τριες της Γ’ τάξης.

Υπεύθυνη χορευτικού: Νικολάου Τζένη

Tags: , , , ,