Στις 27-28-29 Ιανουαρίου 2017, πραγματοποιήθηκε τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Αθήνα από τους μαθητές και καθηγητές του προγράμματος «Ναυτικές Ιστορίες των Ελλήνων».  Μεταξύ άλλων συμπεριέλαβε, επισκέψεις στο Μουσείο και στον αρχαιολογικό χώρο της Ακρόπολης, στο Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο, στο Ναυτικό Μουσείο, στο Θωρηκτό πλοίο «Γεώργιος Αβέρωφ» και περιηγήσεις στην πλατεία Συντάγματος, την πλατεία Μοναστηρακίου κ.ά.

Καθηγητές: Νταμάνη Νάντια, Καρανάσιου Νικολέττα, Τσιάρας Νικόλαος.

Μαθητές: Βασιλείου Αστέριος-Κωνσταντίνος, Γεωργοσούλη Μαρία ? Ειρήνη, Δρογγούλα Μαρία, Επισκόπου Μαρία, Θεοδωροπούλου Ελένη ?Αικατερίνη, Κακάτσιου Ιωάννα, Κακάτσιου Μαρίνα, Καράτζιος Θωμάς, Καρκαντού Αικατερίνη, Κότσι Αρμάντο, Κότσι Γκέραλντ, Μασούρας Δημήτριος, Μαυρομάτη Παρασκευούλα, Μουστάκα Ξένη, Μπιρσιάνη Μαρίνα, Μορέλλα Θεοδώρα-Βάγια, Μορέλλας Χαράλαμπος, Νένου Μαρία ? Νικολέττα, Νικοπούλου Γεωργία, Οσόια Ενέα, Παπαθανασίου Στέφανος, Παπαντώνης Ορέστης, Περζέφι Γιόζεφ, Πετρωτού Αφροδίτη, Πιτομίνα Εράλντο, Σαββοργινάκη Μαρία-Εμμανουέλα, Σπανού Ελένη, Σταύρου Ελένη Ιωάννα, Τασιάκος Αλέξανδρος, Τάσιος Απόστολος, Χαρίσκου Ελένη.

Μερικά στιγμιότυπα της εκδρομής:

Tags: , ,