Τη Δευτέρα, 23 Δεκεμβρίου 2019,  πραγματοποιήθηκε εκκλησιασμός των μαθητών  του σχολείου μας στον Ι. Ν. του Αγίου Κωνσταντίνου. Ακολούθησε μια πολύ όμορφη χριστουγεννιάτικη γιορτή στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου.

Η χορωδία  παρουσίασε  παραδοσιακά  κάλαντα από διάφορες περιοχές της Ελλάδας καθώς και αγγλικά,  γαλλικά και γερμανικά χριστουγεννιάτικα  τραγούδια . Η θεατρική ομάδα μας  έπαιξε την επίκαιρη και διασκεδαστική  θεατρική παράσταση «Ο Αη-Βασίλης συλλαμβάνεται». Στο τρίτο μέρος  της γιορτής,  μαθητές τραγούδησαν καραόκε σύγχρονα και παλαιότερα ξένα και ελληνικά  χριστουγεννιάτικα τραγούδια καθώς και  με συνοδεία μουσικών οργάνων (ηλεκτρική κιθάρα, ντραμς, γιουκλίλι, κλπ.).

Οι συμμαθητές τους συμμετείχαν με κέφι, διασκέδασαν πολύ και όλοι ευχήθηκαν ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ !