![](http://2gym-laris.lar.sch.gr/2ndhigh-laris/wp-content/uploads/2023/05/20230517_121540-xs.jpg)
Την Τετάρτη 17 Μαΐου 2023 12:00 με 14:00, δεκατέσσερις (14) μαθητές/τριες της Γ’ τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Βιολογίας Γυμνασίου. Ο διαγωνισμός ήταν διαδικτυακός, στην ψηφιακή πλατφόρμα e-me και πραγματοποιήθηκε στο εργαστήριο πληροφορικής του σχολείου.
Το επιστημονικό μέρος επόπτευσε η κα. Εξάρχου Μαρία (Βιολογίας) ενώ την υλικοτεχνική υποστήριξη είχε ο κ. Τσιάρας Νικόλαος (Πληροφορικής).
Tags: 2ο Γυμνάσιο Λάρισας, Γ' Γυμνασίου, Διαγωνισμοί - Εκθέσεις - Φεστιβάλ - Αγώνες