Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2019, στον ανανεωμένο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου πραγματοποιήθηκε η γιορτή για την 25η Μαρτίου που συνεχίστηκε και στον αύλειο χώρο.

Την φετινή χρονιά κατά ομολογία όλων των παρευρισκόμενων, καθηγητών, μαθητών και γονέων, η γιορτή ήταν ακόμη πιο λαμπερή και πλήρης. Εκτός από τα πεζά και ποιήματα που ανέδειξαν το νόημα της επετείου που επιμελήθηκε η φιλόλογος κα. Βαΐου και τα υπέροχα τραγούδια της χορωδίας που διεύθυνε η μουσικός κα. Κουκουλή, μία μεγάλη ομάδα μαθητών -υπό την καθοδήγηση των γυμναστριών κας Μπίκα και κας Νικολάου- χόρεψαν στην αυλή του σχολείου παραδοσιακούς χορούς.

Την Δευτέρα, ανήμερα της επετείου, ομάδα μαθητών και μαθητριών εκπροσώπησαν με υπερηφάνεια το σχολείο στην παρέλαση.

Πολλά και θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές που για μία ακόμη φορά συγκίνησαν με την υπέροχη και αυθεντική παρουσία τους καθώς και στους συναδέλφους που τους συντόνισαν.

Ακολουθούν βίντεο και φωτογγραφίες από τις εκδηλώσεις.

Tags: ,