![](http://2gym-laris.lar.sch.gr/2ndhigh-laris/wp-content/uploads/2021/03/1821-new-originalx250.jpg)
Στο πλαίσιο του εορτασμού της Επετείου των 200 χρόνων από την Επανάσταση του 1821 η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας διοργάνωσε -εγκεκριμένο από το Υ.ΠΑΙ.Θ.- μαθητικό διαγωνισμό αφίσας και λογότυπου με θέμα «200 Χρόνια παρελθόν· πόρος για το μέλλον».
Η Περιφερειακή Διεύθυνση και το σχολείο δημόσια ευχαριστούν και συγχαίρουν τον μαθητή της Γ΄ Τάξης Μαρσιτόπουλο Δημήτρη-Ραφαήλ που συμμετείχε με αυτή την αφίσα.
Tags: 2ο Γυμνάσιο Λάρισας, Διαγωνισμοί - Εκθέσεις - Φεστιβάλ - Αγώνες