Μια πολύ όμορφη γιορτή για την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2017.

Υπεύθυνος της εκδήλωσης ήταν ο κ. Τσακνάκης  Θωμάς, ο οποίος επέλεξε συγκινητικά ποιήματα και τραγούδια της εποχής, ξένα και ελληνικά. Αρωγός στην προσπάθεια ήταν ο κ. Παλάτος Χρήστος  που ερμήνευσε και ένα τραγούδι. Οι ιστορικές μνήμες εκφράστηκαν επίσης και μέσα από μια χορογραφία που επιμελήθηκε η γυμνάστρια κα Μπίκα Κατερίνα. Την εκδήλωση πλαισίωσε  η χορωδία του σχολείου  με την καθοδήγηση της καθηγήτριας μουσικής κας Κουκουλή Κικής.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν στην παράσταση χειροκροτήθηκαν θερμά από τους συμμαθητές τους καθώς και από τους γονείς που παρακολούθησαν τη γιορτή.

Βίντεο και στιγμιότυπα από τη γιορτή:

Tags: , , , ,