Την Πέμπτη 23-12-21 σε κάθε τμήμα του σχολείου έγινε μία μικρή γιορτή αφιερωμένη στις Άγιες ημέρες.

Με πρωτοβουλία της θεολόγου κας Φανής Βαρβαρέζου δημιουργήθηκε οπτικοακουστικό υλικό που προβλήθηκε σε κάθε αίθουσα. Επίσης η μουσικός κα. Κουκουλή Κυριακή επιμελήθηκε την ορχήστρα μας η οποία απέδωσε εξαιρετικά χριστουγεννιάτικα και πρωτοχρονιάτικα τραγούδια. Τέλος ο κος Λεκάκης Γιάννης (φυσικός) με τη λύρα του τραγούδησε παρέα με τους μαθητές/τριες χριστουγεννιάτικα κάλαντα.

Έκπληξη για όλους ήταν οι δύο Αγιοβασίληδες που εμφανίστηκαν ξαφνικά, πέρασαν από όλα τα τμήματα, φωτογραφήθηκαν με όλους τους μαθητές/τριες και μοίρασαν χαρά και γέλιο. Ταυτόχρονα η κα. Τζέλλα μοίραζε αναμνηστικά αστεράκια του Make A Wish -ανταπόδοση στην μεγάλη ανταπόκριση των μαθητών/τριών- και καραμέλες.

Στιγμιότυπα από τη γιορτή …

Tags: , , , ,