Με μεγάλη χαρά το σχολείο γιόρτασε και φέτος την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου την Παρασκευή 25-10-2019 στις 9:00. Αρχικά έγινε η απονομή αριστείων και βραβείων καθώς και η παράδοση της σημαίας στους μαθητές που θα εκπροσωπούσαν το σχολείο στην παρέλαση.

Ακολούθησε το κύριο μέρος, με ποιήματα, αποσπάσματα, πλούσιο οπτικοακουστικό υλικό, θεατρικό και τραγούδια από τη χορωδία. Όλοι ανεξαιρέτως οι μαθητές και μαθήτριες που συμμετείχαν ήταν εκφραστικότατοι συγκινώντας το ακροατήριο ενώ η χορωδία το συνεπήρε με το ωραίο της ρεπερτόριο.

Υπεύθυνη της γιορτής ήταν η κα Βαΐου Ευγενία και της χορωδίας η κα Κουκουλή Κυριακή.

Ακολουθούν αναμνηστικές φωτογραφίες και βίντεο από τη γιορτή, τη δοξολογία στον Ιερό Ναό του Αγίου Αχιλλείου και την παρέλαση του σχολείου ανήμερα της επετείου.

Tags: ,