stylida   Στις 19-02-2016, μαθητές της τρίτης τάξης, στα πλαίσια των περιβαλλοντικών προγραμμάτων με θέματα “Ιαματικές Πηγές: Δώρο της φύσης για τον άνθρωπο” και “Νερό: Πολύτιμο, πεπερασμένο και αναντικατάστατο” επισκέφθηκαν το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Στυλίδας-Υπάτης. Εκεί παρακολούθησαν το πρόγραμμα “Περιβαλλοντικές διαδρομές στα Ιαματικά νερά της Φθιώτιδας” και ενημερώθηκαν για τη δημιουργία και τα οφέλη των ιαματικών πηγών. Ξεναγήθηκαν επίσης στα μνημεία της περιοχής και συμμετείχαν σε βιωματικές δράσεις στις ιαματικές πηγές των Θερμοπυλών. Ακολουθούν φωτογραφίες από τη δράση και ένα απόσπασμα από το κανάλι youtube του σχολείου όπου οι μαθητές τραγούδησαν το γνωστό τραγούδι των Beatles Imagine.

Tags: , ,