Μια διαφορετική δράση έλαβε χώρα την Παρασκευή 16/12 στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου. Συγκεκριμένα οι μαθητές/τριες της Γ’ Γυμνασίου είχαν την ευκαιρία να συναντηθούν και να συνομιλήσουν με ποδοσφαιριστές της ΑΕΛ. Η εκδήλωση έγινε στα πλαίσια του προγράμματος «fair play σε όλα τα επίπεδα της ζωής» που εκπονεί η ΠΑΕ ΑΕΛ με έγκριση της ΔΔΕ Λάρισας.

Την ομάδα εκπροσώπησαν οι παίκτες Κριστιάν Κούστα, Αλέξανδρος Νικολιάς, Φαμπρίσιο Πεντρόζο, Λούκα Αντράντα και Κουαταρά Αχμέντ Κοσσονού. Τους συνόδευσαν τα στελέχη Βασιλάκου Δήμητρα, Χρήστος Τσούμαρης και Αποστόλης Νταϊλιάνης.

Συζητήθηκε η σημασία του «ευ αγωνίζεσθαι» τόσο στον αθλητισμό όσο και στη καθημερινή ζωή, η καταδίκη της βίας σε όλα τα επίπεδα και τέλος η συνεργασία και η διαφορετικότητα ως πολλαπλασιαστικοί παράγοντες του αποτελέσματος.

Στιγμιότυπα:

Tags: , ,