Την Τετάρτη 27 Οκτωβρίου 2021 στις 8:30 το πρωί, το σχολείο μας γιόρτασε την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Λόγω της επιδημίας του κορονοϊού  η γιορτή έγινε στις αίθουσες των τμημάτων με χρήση των υποδομών τους (Η/Υ, βιντεοπροβολέα, διαδίκτυο, ηχεία…).

Η υπεύθυνη της γιορτής κα. Βαϊου Ευγενία ετοίμασε μία παρουσίαση με κείμενα, ποιήματα, φωτογραφίες, ηχητικά αποσπάσματα και βίντεο ώστε οι μαθητές/τριες να βιώσουν το νόημα της εθνικής επετείου. Με το τέλος της γιορτής, η ορχήστρα του σχολείου υπό τις οδηγίες της μουσικού κας Κουκουλή Κυριακής απέδωσε εξαιρετικά τραγούδια που οι δημιουργοί τους εμπνεύστηκαν από το ιστορικό γεγονός.

Ανήμερα της εθνικής επετείου αντιπροσωπεία μαθητών, με τη σημαία του σχολείου, συνοδευόμενοι από την κα. Σαμουηλίδου Μαρία παρέστησαν στην επιμνημόσυνη δέηση και κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο της πόλης.

Το βίντεο και τα στιγμιότυπα από τους εορτασμούς.

Tags: ,